Klavyenizi Korece Yapın ...

Çok fazla boş vaktim yok şu sıralar ama bloğada bir şeyler yazmak istedim. Malum yeni yazarımız KTurk hızlı başladı.
Klavyede Korece yazmamı kolaylaştıracağını düşünerekten bana hediye olarak verilen stickerları klavyeme yapıştırmıştım ve fotoğraflarını facebooka koymuştum. Bir arkadaşım bir yorum yapmış ve yorumunda şöyle demiş :

"çok güzel yaa :D bende bulsam keşke :(".
    Bende sizinde bu stickerlardan isteyip istemeyeceğinizi merak ettim. Neden bloğuma fotoğraflarını koymayayım ki dedim ve işte koyuyorum :) Hem yazmak için uzun bir zamanımı almayacağını hem de güzel bir paylaşım olacağını düşündüm. Bakarsınız Kore'den dönerken bir sürü alırım, sizlere hediye ederim. Ne dersiniz_? Kimler istiyor bakalım... ^_^
    İşin ilginci dedim ya Korece yazmamı kolaylaştırsın diye yapıştırdım ama hiçte kolaylaştırmadı. Tam aksine dahada çok kafam karışıyor ve yazmakta zorluk çekiyorum. Neden mi diyecek olursanız, nedeni şu ki; insan ister istemez hangi harf neredeydi gibisinden bakmak istiyor. Harfi arayana kadar zaman kaybediyorsun. Üstelik kafanız karışıyor ve yanlış harfe basıyorsunuz. Daha önceden Korece klavyeyi neredeyse ezberlediğim için ve baksam bile klavyede Korece harfler değilde latin harfleri olduğu için kafam karışmıyordu. Fakat yinede sizlerin isteyeceğinizi düşündüm. Aslında kimlerin isteyebileceğini merak ettim.
 *Yine Bekleriz...
**Yapmış ve yapacak olduğunuz tüm yorumlar benim için çok değerlidir.
Klavyenizi Korece Yapın ... Klavyenizi Korece Yapın ... Biri Kore mi dedi? tarafından üstüne kuruldu. 8/04/2012 Oylama: 5

15 yorum:

 1. Seda Merve AkdenizAğustos 04, 2012 2:03 ÖÖ

  en başta ben tabi kkiii. aslında sen giderken valizinin içine saklanma hayallerimde var benim ^^ ^^

  YanıtlaSil
 2. Olurdu aslında da 20Kg'a kadar izin var valizlerde :D Seninde 20kg'dan daha ağır olacağını düşünüyorum :). Bu stickerlardan bulabilirsem Kore'de kesin alacağım fazla fazla. Bakarsın sanada gönderirim ;)

  YanıtlaSil
 3. Seda Merve AkdenizAğustos 04, 2012 2:17 ÖÖ

  yolculuk ne zaman -.-

  YanıtlaSil
 4. Koreyi seven herkes istersin ki bunlardan. Ben de isterim. :D
  Güle güle git öyleyse. Bizim yeirmize de git....

  YanıtlaSil
 5. Teşekkürler. Kore'den blogumu takip edenler için hediyelerle döneceğim ;)

  YanıtlaSil
 6. benide yaz listene :D kore'ye gittiğinde yorgun olmazsan fırsat bulabilrsen yazı foto bişeyler paylaşırsın inş. bizde senin gözünle kore'yi görmüş oluruz :D

  YanıtlaSil
 7. birde çoook onur duydum efendim konu olduğum için :D

  YanıtlaSil
 8. İste tabii :D Kore'den blog takipçilerim için hediyelerle döneceğim. Artık dönüşte bir şekilde dağıtırız hediyeleri :)

  YanıtlaSil
 9. Ben de istiyorum lütfen .)

  YanıtlaSil
 10. bende yapıştırmalardan istiyorum

  YanıtlaSil
 11. Aynısından Kore'de bulamadım ama bulduğumu aldım. Blogumdan hediye etmeyi planlıyorum :)

  YanıtlaSil
 12. cok guzeller bnde isterim bunlardan ibternette satiliyordur belki ???

  YanıtlaSil
 13. ben istiyorum unni

  YanıtlaSil

Copyright© 2011 Biri Koremi Dedi™ Çeviri - Korece Öğrenelim - Kore Adına Birçok Şey. Blogger tarafından desteklenmektedir.