Klavyenizi Korece Yapın ...

Çok fazla boş vaktim yok şu sıralar ama bloğada bir şeyler yazmak istedim. Malum yeni yazarımız KTurk hızlı başladı.
Klavyede Korece yazmamı kolaylaştıracağını düşünerekten bana hediye olarak verilen stickerları klavyeme yapıştırmıştım ve fotoğraflarını facebooka koymuştum. Bir arkadaşım bir yorum yapmış ve yorumunda şöyle demiş :

"çok güzel yaa :D bende bulsam keşke :(".
    Bende sizinde bu stickerlardan isteyip istemeyeceğinizi merak ettim. Neden bloğuma fotoğraflarını koymayayım ki dedim ve işte koyuyorum :) Hem yazmak için uzun bir zamanımı almayacağını hem de güzel bir paylaşım olacağını düşündüm. Bakarsınız Kore'den dönerken bir sürü alırım, sizlere hediye ederim. Ne dersiniz_? Kimler istiyor bakalım... ^_^
    İşin ilginci dedim ya Korece yazmamı kolaylaştırsın diye yapıştırdım ama hiçte kolaylaştırmadı. Tam aksine dahada çok kafam karışıyor ve yazmakta zorluk çekiyorum. Neden mi diyecek olursanız, nedeni şu ki; insan ister istemez hangi harf neredeydi gibisinden bakmak istiyor. Harfi arayana kadar zaman kaybediyorsun. Üstelik kafanız karışıyor ve yanlış harfe basıyorsunuz. Daha önceden Korece klavyeyi neredeyse ezberlediğim için ve baksam bile klavyede Korece harfler değilde latin harfleri olduğu için kafam karışmıyordu. Fakat yinede sizlerin isteyeceğinizi düşündüm. Aslında kimlerin isteyebileceğini merak ettim.
 *Yine Bekleriz...
**Yapmış ve yapacak olduğunuz tüm yorumlar benim için çok değerlidir.
Klavyenizi Korece Yapın ... Klavyenizi Korece Yapın ... Biri Kore mi dedi? (김태풍) tarafından üstüne kuruldu. 8/04/2012 Oylama: 5
Copyright© 2011 Biri Koremi Dedi™ Çeviri - Korece Öğrenelim - Kore Adına Birçok Şey. Blogger tarafından desteklenmektedir.