Güney Kore 'ye Yolculuk, Heyecan Dorukta ...

        Duyduk, duymadık demeyin! Kore'ye gidiyorum...
        Uzun zaman önce bileti almış olsamda sizlerle paylaşamadım. Güney Kore'ye gidiş-dönüş bileti aldık, arkadaşlarımla beraber dört kişi Kore'ye uçuyoruz. Gidiş-dönüş biletine 1675 TL ödedik. 27 Ağustos-15 Eylül tarihlerinde Kore'de olacağız oleyyy...


          Heyecanımız dorukta. Ne yapsak Kore'de, nerelere gitsek, nereleri görsek diye düşünmemek elde değil. Her geçen gün insanın heyecenı kat ve kat artıyor. İlk aldığımda hiçbir şey hissedemedim. Heralde o elimden kayıp giden 1675 TL'nin acısından kaynaklansa gerek. Cepten o kadar parayı çıkarıp kadına verince insan ister istermez bir garip oluyor yani. Hoş öğrenciyiz. Bu parayı o kadar biriktirmeye uğraşmışım. Ama zaman ilerledikçe heyecanlanmaya başladım. Her gün aklıma gelir oldu ya. Kore'ye gidiyorum abi diyerek kendi kendime bir garip olmaya başladım. Yine de geçen gün aklıma gelince üzüldüm.


           Neden üzüldüm, çünkü bu güzelim kiraz çiçeklerinden (벚꽃) göremeyeceğiz. Mevsimi çoktan geçmiş oluyor.
           Seoul 12, Busan 5, Jeju 6 gün kalacağız. Çılgın çılgın gezeceğiz. Gezeceğimiz yerlerin listelerini daha detaylı hazırlamadık ama kalacağımız yerler belli. Rezervasyonlarımızı yaptırdık.

Seoul'de Kalacağımız Yer; 
Phil Guesthouse

          Yani ne diyim bence harikaya. Çokta pahalı değil buralar. Kahvaltılarıda var. Günlük 30-40 TL bişi.

Busan'da Kalacağımız Yer;
 Marubee House            Burası muhteşemmiş ya. Burada 2 gece kelacağımız için çok üzülüyorum. Maalesef Busan'a 2 gün yeterli. Kalacağımız yer Busan'ın en ünlü sahili olan ve çok fazla turist çeken yerine bakan harika bir yerde.

Jeju'da Kalacağımız Yer;
 Greenday Guest House          Burasıda ayrı bir güzel ya. Hele şu piyano yok mu onu kesin çalacağım. Gerçi piyanoya elimi sürmeyeli çok uzun yıllar oldu. Kahretsin hep hevesimiz yarıda kaldı. İmkansızlıktan bir türlü bir çok şeyi başaramadım. Neyse Kore'ye gidiyoruz. :)

          Hadi bakalım. Bu yazıyı yazarken bile heyecanlandım ya. Hele kalacağımız yerlerin fotoğraflarını eklerken ayrı bir heyecan kapladı. Ne bilim acayip güzel geldi bu kalacağımız yerler bana. Belki objektif bakamıyor olabilirim olaya. Sizlerinde düşüncelerini, fikirlerini almak isterim.

NASIL, SİZCEDE KALACAĞIMIZ YERLER GÜZEL Mİ?
Güney Kore 'ye Yolculuk, Heyecan Dorukta ... Güney Kore 'ye Yolculuk, Heyecan Dorukta ... Biri Kore mi dedi? (김태풍) tarafından üstüne kuruldu. 4/28/2012 Oylama: 5
Copyright© 2011 Biri Koremi Dedi™ Çeviri - Korece Öğrenelim - Kore Adına Birçok Şey. Blogger tarafından desteklenmektedir.