Flash TV Kim Jae Joong Haberi Rezaleti

 Kim Jaejoong'un Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül ile olan şu fotoğrafını takdir etmeyip Flash TV'nin yapmış olduğu saçma sapan haber Türkiye halkına izletiliyor.
İyiki bir Kim Jaejoong geldi.
Ya adamın arkasından konuşulmadık söylenmedik şey bırakılmadı.
Şimdide üstüne birde haber rezaleti çıktı. Flash TV haberine bakın arkadaşlar.
Tamamen yanlış, hakaret içerikli bir haber. Bu nedir ya... Video ekledim.Bu spiker kendini ne sanıyor anlamış değilim. Sünnet edelimmiş. Ulan tövbe neyse... Saygısız, terbiyesiz. İşinize gelince sünnet edelim, işinize gelmeyince gelin içelim. Sanane lan adamın sünnetinden şeyinden*...
Haberde tamamen yanlış zaten. Neymiş efendim görünce çok şaşırmış, gülümsemiş. Ya bir git Allah aşkına öğren ondan sonra haber yap ya. JJ zaten 6 Şubat'ta hayranlarıyla FanMeeting düzenlemiş. Türkiye'den ayrılıyor. Sende diyorsun ki görünce çok şaşırdım. Benim yorumum şu arkadaşlar; JJ'e senden hoşlanıyoruzu Korece birçok insan söyleyince bizim sempatik Korelimiz dönüp gülümsüyor ve el işareti yapıyor. Bu kadar karizmatik bir bir olayı nasıl anlatıyorlar.
100'lerce hayran mı. Ya bi yürü git. Binlerce hayran dostum binlerce. 500 kişilik fanmmeting davetiyesi için 30dk'lık bir zaman içerisinde bin kişiden fazla insanın mail attığını biliyor muydunuz? 
Neymiş efendim JJ için Korece kelimeler, Korece öğrenilmiş. Lan bir spiker, Kore sadece JJ'den mi ibaret? Zaten sadece JJ  için Korece öğrenen bir arkadaş varsa gözüme görünmesin. Korenin bir tarihi geçmişi, geleneği, kültürel değerleri, köklü bir dili olan ülke. Müziğiyle zaten, sanatıyla, ekonomisiyle zaten aldı başını gidiyor. Sende gelmiş JJ için Korece öğrenmiş buradaki vatandaşlar diyorsun. Güldürme beni.
Bu kadar eleştiri yeter, söz yanlış yerlere gitmesin.
Ek olarakta biraz gülünç kısımlarına bakalım haberin.
Sizde haberi izleyince kesinlikle farkına varmışsınızdır. JJ'in isminin kaç farklı şekilde söylendiğine şahit olmuşsunuzdur "cicong, cacong, yong"... gibi. Birçok Korece kelime yanlış söyleniyor :).
Hee en başta ne diye giriyorlar habere? Güney Kore'nin Tarkan'ı.
Şaka gibi.
Hahah bi yerde de Korece pankartlar hazırlanmış, işin ilginci bunları kendileri hazırlamış??? Ya kim hazırlıcaktı ki? Anne-Babaları falan mı?..
 Sonuç olarak bu habere hem çok kızdım, hemde çok güldüm.
Tekrar bekleriz...
Teşekkürler!

Flash TV Kim Jae Joong Haberi Rezaleti Flash TV Kim Jae Joong Haberi Rezaleti Biri Kore mi dedi? (김태풍) tarafından üstüne kuruldu. 2/09/2012 Oylama: 5
Copyright© 2011 Biri Koremi Dedi™ Çeviri - Korece Öğrenelim - Kore Adına Birçok Şey. Blogger tarafından desteklenmektedir.